Rodzina

W Medieval Dynasty od samego początku rozgrywki możemy nawiązywać kontakty z osadnikami z różnych wiosek. Gra daje nam możliwość tworzenia relacji z kobietami oraz zakładania rodziny aby nasz ród nie wygasł a potomek kontynuował nasze dzieło.

Rozpoczynanie zalotów

Jak na nowego założyciela osady przystało, musimy zacząć rozglądać się za potencjalną kandydatką na żonę a w przyszłości matkę następcy rodu. Kiedy znajdziemy odpowiednią kandydatkę do flirtu należy zwrócić uwagę na wiek swojej przyszłej żony. Jeśli różnica między wami będzie większa niż 10 lat, odmówi ona przyjęcia twoich zalotów. W przypadku gdy jest ona w odpowiednim wieku możesz zacząć zabiegać o względy dziewczyny.

W momencie gdy poziom aprobaty przekroczy 60 otrzymasz możliwość poproszenia jej o rękę. Jest to zawsze pierwsza opcja dialogowa. Gdy szansa wynosi więcej 50, możesz spróbować się oświadczyć.

Odpowiednie dobranie opcji dialogowych

Flirtowanie z kandydatką umożliwiają te zwroty dialogowe działające na plus:

– Jak się ostatnio masz? Mam nadzieję, że u Ciebie jest wszystko w porządku. Jeśli kiedykolwiek będziesz czegoś potrzebować, po prostu zapytaj mnie. Chętnie Ci pomogę. (+10)

– Czy ktoś Ci kiedyś powiedział, że masz piękne oczy? (+5)

– Podziwiam Twoje oddanie pracy. Zasługujesz za to na najwyższą pochwałę. (+5)

– Pięknie dziś wyglądasz. (+5)

-Niedawno poszedłem na polowanie i spotkałem niedźwiedzia. To była ciężka walka, ale na końcu udało mi się. (+2)

– Pani, wydajesz się bardzo wysportowana, wyglądasz na silną jak dzik. (+-) w zależności od profesji kandydatki [Zwykły pracownik (+2), myśliwy (+5), rzemieślnik (-5)] może ona różnie zareagować na ten zwrot.

Niektóre pola dialogowe stają się na plus w cieplejszych porach roku. W zimniejszych w większości przypadkach są na minus:

-Powinniśmy iść kiedyś nad rzekę. Słyszałem, że o tej porze roku jest naprawdę ładnie. (+5)

-Wyglądasz dzisiaj tak pięknie jak to błękitne niebo! (+5)

-Wiesz, idąc tutaj, zobaczyłem kępę pięknych kwiatów i od razu pomyślałem o Tobie. (+5)

Wszystkie inne zwroty nie działają, a wręcz przeciwnie, zabierają punkty. W trakcie rozmowy nie przechwalaj się, nie rozmawiaj o jej stroju i figurze używając sformułowania „Pani, nie mogę się powstrzymać od komplementu dla Twojej zgrabnej sylwetki”.  Zdanie o pieniądzach zabiera z kolei 10 punktów. Nie okazuj jej też z góry swojej sympatii: „Wiesz, że bardzo cię lubię”. Najprawdopodobniej, aby zadziałało, musisz podnieść swoją sympatię na bardzo wysoki poziom.

Po uzyskaniu wysokiego wskaźnika Uczucia i Aprobaty oraz dużego wskaźnika procentowego szansy przy zapytaniu ,,Nie chce marnować więcej czasu bez Ciebie. Czy wyjdziesz za mnie?” nasza wybranka zgodzi się i automatycznie przeprowadzi się do Twojego domu stając się Twoją żoną.

Korzyści oraz potomek

Żona daje nam wiele korzyści z jej posiadania. Daje nam możliwość resetowania talentów, uzdrawia nas przy niskim stanie zdrowia, jest naszym pracownikiem i co najważniejsze – może nam dać potomka.

Opcje pomocy żony

Gdy zdecydujemy się na ten krok używamy opcji dialogowej informującej że jesteśmy gotowi na dziecko.

Małe dziecko

Żona zachodzi w ciążę która trwa 3 sezony (może wtedy pracować). Następnie zostaję matką i opiekuje się małym dzieckiem przez dwa lata i nie może podejmować żadnych innych prac. Po upływie dwóch lat dziecko staje się w miarę samodzielne. Możemy zaobserwować że sam spaceruje, chodzi spać) niestety jednak nie możemy wchodzić z nim w żadną interakcję.

Starsze dziecko

Po uzyskaniu 6 lat dziedzicem można sterować (przycisk „V” na klawiaturze), ale ma on ograniczoną aktywność. W przyszłości w przypadku Twojej śmierci dziedzic stanie się kontynuatorem Twojego dzieła.