Zarobek – Szybkie metody

Jednym z najważniejszych aspektów rozwoju naszej osady jest zdobywanie pieniędzy które posłużą nam do zakupu surowców, zwierząt a także schematów nowych przedmiotów które możemy tworzyć, jak również do opłacania corocznych (niemałych) podatków.. Poniżej przedstawiamy czynności które sprawią ,że nasz zarobek będzie jak najbardziej efektywny w stosunku do czasu oraz zaangażowania które w niego włożymy.

Wczesna gra

Jagody

Najłatwiejszą metodą zarabiania pieniędzy we wczesnej fazie gry jest zdecydowanie zbieranie jagód. Zbieranie jest czasochłonne jako ,że musimy odnaleźć zbiór krzaków z jagodami a następnie nakierowując ekran na każdy z nich przytrzymać przez chwilę przycisk „E”. Po kilku sekundach w naszym ekwipunku pojawią się jagody (3-5 sztuk na krzak) które możemy sprzedać za 1 sztukę złota każda. Krzaki występują w zbiorowiskach po kilkanaście do nawet ponad dwudziestu.

Z zebranymi jagodami udajemy się do dowolnego sprzedawcy aby upłynnić nasze zbiory. Metoda działa tylko podczas wiosny oraz lata ponieważ na jesień i zimę jagody się nie pojawiają.

Kamienne noże

Druga metodą jest zbieranie dostępnych w każdej porze roku patyków oraz kamieni. Z nich możemy tworzyć prymitywne narzędzia w tym kamienny nóż który wymaga 2 sztuk kamienia oraz 5 sztuk patyków. Każdy nóż sprzedajemy za 11 monet u dowolnego NPC. Ograniczenie tej metody to nasz udźwig. O ile nie problem nazbierać mnóstwo walających się wszędzie patyków oraz kamieni, to przekroczenie maksymalnego udźwigu spowoduje spowolnienie postaci gracza a z czasem jego unieruchomienie.

 

Noże możemy produkować bez korzystania z dedykowanej stacji. Wystarczy przytrzymać przycisk „Q”, z rozwijanego menu wybrać narzędzia a następnie kamienny nóż. Wciskając przycisk „R” mając podświetlony dowolny przedmiot który chcemy stworzyć możemy zmienić ilość przedmiotów które chcemy zrobić tak aby nie przeklikiwać tego samego kilka-kilkanaście razy.

Średni etap gry

Uprawa

Podczas średniego etapu gry gdy do naszej wioski zaczynają przybywać pracownicy możemy zająć się uprawą własnych pól. Można to robić samodzielnie lub przy pomocy wspomnianych mieszkańców. Każde pole należy nawieźć, przeorać a następnie zasadzić wybrane przez nas (i zależne od konkretnego sezonu) warzywa czy zboża.

W tym momencie (Patch 0.2.0.2) jeżeli posiadamy stodołę i pracowników, nie musimy mieć ani nasion ani nawozu. Wystarczy stworzyć sporą ilość pól, wybrać uprawę jaka nas interesuje a następnie przypisać maksymalną liczbę pracowników aby doglądali pól. Po zbiorach sprzedajemy wybrane plony oraz ich nasiona. Zarobek w tym przypadku z łatwością może nam dostarczyć kilku tysięcy monet rocznie. przy niewielkiej inwestycji (podatek za stodołę i domy dla pracowników + żywność i drewno opałowe).

Jak widać zarobek w Medieval Dynasty wcale nie jest sprawą trudną, wystarczy znać odpowiednie metody i poświęcić chwilę czasu a już niedługo przestaniemy się martwić zawartością naszej sakwy 🙂