O grze

O grze

Medieval Dynasty to gra stworzona przez Render Cube Games oraz wyprodukowana przez Toplitz Productions Gmbh. Gra jest przedstawicielem gatunku Survival RPG choć wprowadza także elementy strategii ekonomicznej pozwalając nam na założenie własnej osady.

Fabuła opiera się na 18-letnim chłopie o imieniu Racimir który zostaje zmuszony do opuszczenia swojego dotychczasowego miejsca zamieszkania. Szukając nowego życia udaje się do odległej doliny w której ugruntowaną pozycję posiada jego wuj. Na miejscu okazuje się ,że nie wszystko jest tak kolorowe jak być winno. Wuj Racimira nie żyje, jednakże zdążył uczynić dla mieszkańców wiele dobrego. Pamięć o nim jest wciąż żywa przez co gospodarz okolicznych regionów zezwala głównemu bohaterowi na osiedlenie się w dolinie i założenie własnej osady. Tutaj zaczyna się nasza historia.

Gra skupia się na eksploracji okolicznych rejonów obfitych w góry, lasy, rzeki oraz jeziora a także zdobywaniu surowców potrzebnych do rozbudowy naszej osady. Nie obędzie się bez handlu z mieszkańcami okolicznych wiosek. Spotkamy w nich również postacie szukające szansy na rozpoczęcie nowego życia w naszej osadzie. Naszym zdaniem będzie zadbanie o podstawowe produkty potrzebne im do przeżycia, zapewnienie dachu nad głową oraz miejsca wykonywania pracy. Z czasem pozwoli to na rozwinięcie naszej wioski do coraz większych rozmiarów pozwalając jej na autonomiczne istnienie.

Całość uzupełniają elementy RPG takie jak rozwój naszej postaci w jednej z 4 kategorii, odblokowywanie nowych technologii z kolejnych 5 drzewek rozwoju oraz typowe dla gatunku RPG zadania fabularne, poboczne oraz generowane losowo a możliwe do rozpoczęcia u postaci niezależnych. Istotnym elementem gry jest również tworzenie przedmiotów pomagających nam na codzień czyli tzw. crafting.

Gra oferuje bardzo ładną trójwymiarową oprawę graficzną, pozwala na interakcję z wieloma elementami otoczenia (takimi jak drzewa, rośliny, surowce) stawiając w dużej mierze na realizm. Zmienne są również pogoda oraz pory roku od których zależy dostępność ziół, grzybów czy jagód oraz możliwość prowadzenia poszczególnych upraw.

Ważnym aspektem jest również zapewnienie sobie żony oraz potomstwa. Śmierć w Medieval Dynasty jest nieodwracalna a nasz dziedzic będzie kontynuował nasze dzieło gdy głównego bohatera już zabraknie.